Vlasy, koruna krásy

Vlasy boli vždy spájané s príťažlivosťou a krásou. Každý, či už ide o mužov alebo ženy, chce aby jeho vlasy vyzerali čo najlepšie. Už ste niekedy videli ženy, ktoré sú s vlasmi úplne spokojné? Je to preto, že každá chce, aby boli jej vlasy vždy najkrajšie, čo je prakticky nemožné. Nižšie uvádzame niektoré užitočné tipy.

1. Vyvážená strava
Na dosiahnutie dobrých vlasov a zdravej pokožky hlavy je veľmi dôležitá zdravá výživa. Jedlo, ktoré konzumujete by malo mať všetky dôležité živiny, ktoré sú podstatné pre zdravie. Zelená listová zelenina, fazuľa, orechy, vajcia, ryby a kuracie mäso sú dobrým zdrojom bielkovín, ktoré napomáhajú rastu vlasov. Vyskúšajte potraviny bohaté na antioxidanty, pretože zvyšujú váš metabolizmus a zlepšujú krvný obeh.

2. Pokožku hlavy si masírujte
Masáž pomáha zlepšovať krvný obeh. Oleje, ktoré masírujete, vďaka silným koreninám, pomáhajú udržiavať hydratáciu vlasov. Masáž kokosovým olejom postupne zvyšuje šance na dobré, dlhé a silné vlasy. Vlasové oleje sú účinné pre rast vlasov a pôsobia ako prírodné kondicionéry, pretože sú vybavené základnými vitamínmi.

3. Neumývajte si vlasy príliš často
Veľmi časté umývanie vlasov šampónom môže poškodiť vlasy a pokožku hlavy vysušiť. Vaše vlasy stratia vlhkosť. Tiež sa vyplavia éterické oleje z pokožky hlavy, ktoré putujú z koreňov cez vlasovú špičku. Suchá a svrbivá pokožka hlavy zapríčiňuje aj vypadávanie vlasov.

4. Kondicionér používajte pravidelne
Aplikácia vhodného množstva kondicionéra udrží vaše vlasy lesklé a hladké. Udržuje vaše vlasy bez uzlov, ktoré nebudú zaťažovať vaše vlasové korienky a zabránia ich rozbitiu. Kondicionér pomáha spravovať krehké vlasy a dodáva im lesk a objem.

5. Vlasy si farbite čo najmenej
Farby na vlasy sú založené na amoniaku, čo je bieliace činidlo, ktoré môže poškodiť pokožku hlavy aj vlasy. Farby na vlasy odstraňujú vašim vlasom vlhkosť a zanechávajú ich suché. Namiesto chemických farieb na vlasy vyskúšajte prírodné farby, ktoré nie sú k vašim vlasom a k pokožke hlavy také drsné.

6. Výživové doplnky vlasov
Predtým, ako začnete užívať akýkoľvek vlasový doplnok, poraďte sa s dermatológom. Tieto doplnky vám poskytnú potrebné živiny, ktoré potrebujete pre lepšiu pokožku hlavy. Ochránia nielen vaše vlasy, ale tiež zvyšujú ich rast. Používajte doplnky bohaté na vitamíny a minerály.

7. Vyvarujte sa česaniu mokrých vlasov
Rozčesávanie mokrých vlasov bude mať za následok vypadávanie vlasov, pretože v tom čase sú vlasové korienky mäkké a môžu ľahko stratiť priľnavosť. Pred česaním hrebeňom nechajte vlasy radšej vyschnúť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *