Získajte nádherné nechty na leto

Nemusíte pravidelne navštevovať salón, aby ste mali krásne nechty. Kombinácia vyváženej stravy, premyslenej kozmetiky a dobrej osobnej hygieny vám dá nechty hodné ako zo salónu a za zlomok ceny a bez chemickej záťaže.

Ako jednoducho svoje nechty skrášliť? Keď si vtierate pleťové mlieko alebo olej do rúk, nezabudnite ich tiež zapracovať do kožičky a nechtov. Pravidelné umývanie rúk alebo používanie dezinfekčného prostriedku na ruky môže pokožku a nechtové lôžko rýchlo vysušiť. Kokosový olej je vynikajúci na suché ruky. Počas manikúry sa vyhnite orezávaniu pokožky. Kožičky sú určené ako bariéra pre baktérie a ich rezanie môže viesť k bolestivým infekciám. Zvlhčite ich a zatlačte ich späť pomocou drievka na tlačenie a odrežte iba odumreté kúsky kože. Pri úprave nikdy nerobievajte pohyby tam a späť s pilníkom, pretože to môže nechty oslabiť. Vždy pilujte od vonkajšieho okraja nechtu smerom dovnútra.

Lak na nechty obsahuje veľmi jedovaté chemikálie, ako je toluén, dibutylftalát, dimetyl a dietylftaláty, gáfor a formaldehyd. Našťastie spoločnosti ako Sally Hansen, Orly a Revlon vyrábajú laky, ktoré tieto chemikálie neobsahujú. Samozrejme je dobré si prečítať etiketu laku. Môžete si tiež kúpiť laky na vodnej báze, ktoré síce nevydržia tak dlho, ale sú najbezpečnejšou možnosťou. Dobrou voľbou je použiť podkladový kvalitný lak, na ktorý môžete naniesť akýkoľvek farebný. Našťastie odstraňovač laku bez acetónu môžete získať takmer kdekoľvek.

Strava je veľmi dôležitá pre udržiavanie zdravých nechtov. Proteín je rozhodujúci, rovnako ako omega-3 mastné kyseliny. Jedlo s vitamínom B znižuje krehkosť; zinok sa zbavuje bielych škvŕn; železo zabraňuje tvorbe hrebeňov; vápnik ich udržuje silný; vitamíny A a C zabraňujú otupeniu a vysušeniu. Pite veľa vody, aby ste boli vy aj vaše nechty dostatočne hydratované.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *